• График работы
 • Пн.-Пт.: 9:00-18:00
 • Каталог товаров

  Інструмент з бетону: чим краще свердлити бетон

  При проведенні ремонтних або монтажних робіт на будівельному об'єкті або в домашніх умовах найскладніше працювати із залізобетонними конструкціями. Це пояснюється підвищеними властивостями міцності бетону, що не дозволяє так просто зробити в ньому отвір за допомогою звичайного свердла і стандартного дриля. Щоб він піддався старанням майстрів, необхідно працювати спеціальними свердлами по бетону, використовуючи перфоратор або ударний дриль. Незважаючи на те, що обидва інструменти виконують однакову функцію, свердла для них конструктивно відрізняються.

  Загальні риси

  Інструмент для бетону має загальні риси. Форма спіралі може бути схожою. Для ріжучої кромки в обох випадках використовується високотехнологічна твердосплавна напайка, в народі звана «побєдіт». Довідка: побєдіт - спеціальний сплав вольфраму з кобальтом у співвідношенні 9:1. Його щільність порівнюють з алмазом, тому, при перетині енергії обертання і ударної сили під час роботи, такий інструмент легко робить отвори. На жаль, незважаючи на міцність побєдіту, і свердла для дриля, і бури для перфоратора недовговічні. Пояснюється це тим, що ріжуча кромка напаюється на свердло, за рахунок чого утворюється слабка ділянка. При підвищених навантаженнях побєдітова напайка просто відлітає від свердла, роблячи його повністю непридатним до роботи. Часто таке можна спостерігати, коли свердло потрапляє в арматуру, яка є в будь-якій залізобетонній конструкції. Таким чином, навіть незважаючи на наявність свердлів та бурів з побєдітовою ріжучою кромкою, та сучасного електроінструменту, необхідно правильно підбирати вироби для роботи з бетоном.

  Інструмент з бетону: чим краще свердлити бетон - Инсел

  Відмінності свердел для дриля та бурів для перфоратора

  Різниця між дрилем та перфоратором полягає в принципі роботи ударного механізму, режимах, а також потужності інструменту. У зв'язку з відмінностями у будові ударного механізму, ударна сила перфоратора значно вища, за рахунок чого отвори можна робити у більш твердих видах бетону. Отже, до бур по бетону пред'являються більш високі вимоги, оскільки вони відчувають на собі підвищені навантаження.

  • Свердла для дриля в основному мають циліндричний хвостовик. Також передбачено багатогранну конфігурацію, що забезпечує кращу фіксацію в патроні.

  • Бури для перфоратора мають циліндричний хвостовик кількох типів. Зокрема, це може бути SDS-plus або трохи менш поширений SDS-max. Такі типи хвостовиків призначені виключно для затискного перфоратора. Їх перевага над звичайними циліндричними свердлами полягає у більш надійній фіксації та швидкості заміни інструменту.

  Щоб зрозуміти, який інструмент краще використовувати, щоб перемогти бетон, розглянемо його докладніше.

  Інструмент з бетону: чим краще свердлити бетон - Инсел Свердла по бетону

   Для початку слід розглянути їх конструктивні особливості. Вся конструкція складається з кількох елементів:

  Ріжуча пластина може мати різну форму, що дозволяє виконувати різні типи свердління. Виготовляється з побєдіту або покривається діамантовим напиленням.

  Серцевина, її ще називають тілом свердла. Ця частина отримує найвище навантаження під час роботи. Для її виготовлення використовують матеріал із великим запасом міцності та стійкості до температурних навантажень.

  Спіраль, необхідна для видалення пилу та бетонної крихти від точки свердління.

  Порожнина для відведення пилу знаходиться між витками спіралі, які через порожнину виштовхують пил і бетонні уламки.

  Хвостовик - може мати різну конструкцію, так як він призначений для фіксації свердла в патроні електроінструменту.

  Всі перелічені вище елементи, крім ріжучої пластини, є цільною конструкцією. Ріжучі пластини фіксуються на стрижні методом напаювання.


  Свердла для роботи з дрилем поділяють на три типи:

  шнековий тип - підходить для глибоких отворів;

  спіралеподібні свердла - допоможуть з великим діаметром отвору;

  пологий тип – вироби для невеликих отворів.

  Таким чином, підібрати необхідний тип можна в залежності від параметрів отворів, які потрібно зробити. Свердла вищезгаданого типу розраховані на отвори діаметром від 4 до 30 міліметрів, чого недостатньо для вирішення всіх завдань. Часто потрібні отвори понад 30 міліметрів. І тут допоможе коронка, розрахована на діаметр до 12 сантиметрів. Такі свердла можуть бути дорожчими — алмазними або побєдітовими за демократичною ціною. Алмазні свердла мають трубчасту або корончасту ріжучу частину, покриту алмазним напиленням за спеціальною технологією. Побєдітові свердла мають таку ж конструкцію, але, на відміну від алмазного напилення, ріжуча частина виготовляється з побєдіту.

  З усього вищесказаного випливає, що перш ніж купить сверла по бетону, бажано визначитися із завданнями, та правильно підібрати інструмент за діаметром та довжиною. Якщо питання стосується невеликих отворів, досить купити свердла пологого, спіралеподібного або шнекового типу. Для монтажу різного роду комунікацій або електричних вимикачів з розетками необхідно використовувати свердло-коронку. В обох випадках слід враховувати розмірну закономірність таких виробів, що виражається в тому, що чим довше тіло свердла, тим більшим буде його діаметр. Пояснюється дана закономірність тим, що при маленькому діаметрі інструмента, що має велику довжину, тіло не витримає навантаження, і просто зламається навпіл.

  Бури для перфораторів

  Коли потрібно купить бур для перфоратора, щоб зробити отвори, що не перевищують 30 мм в діаметрі, єдине, на що варто звернути увагу - це конструкція хвостовика. Він більше нічим не відрізнятиметься від аналогічного інструменту для дриля. Коли йдеться про великогабаритні отвори, асортимент перфораторних бурів помітно ширший, ніж для ударного дриля. Отже, за допомогою перфораторного бура по бетону можна вирішити ширший спектр завдань, тому їх вибирають для роботи з міцним бетоном.

  Так як головна відмінність бурів від свердлів полягає в конструкції хвостовика, розглянемо докладніше всі їх відомі типи:

  SDS - має дві канавки для фіксації в затискному пристрої перфоратора. Такі бури мають діаметр трохи більше 10 мм.

  Інструмент з бетону: чим краще свердлити бетон - ИнселSDS-plus – конструкція передбачає чотири пази для фіксації. Два пази відкритого і два закритого типу, що забезпечує більш надійну фіксацію. Такий тип хвостовика теж широко застосовується для бурів діаметром трохи більше 10 мм.


  SDS-top - конструкція, що використовується в бурах бетоном діаметром до 14 міліметрів. Використовується рідко, а тому попит на бури з такою системою кріплення не такий високий.

  Інструмент з бетону: чим краще свердлити бетон - ИнселSDS-max – такий тип хвостовика мають бури для професійної роботи, здатні робити отвори діаметром до 18 міліметрів.



  SDS-quick – на відміну від інших типів, такий хвостовик має не пази у своїй конструкції, а виступи для фіксації. Набув найменшого поширення.

  Таким чином, зважаючи на те, що в більшості випадків доводиться робити отвори діаметром до 18 міліметрів, такі типи хвостовиків як SDS-max і SDS-plus набули найширшого поширення. Крім того, такий тип інструменту поділяють на категорії, кожну з яких слід розглянути окремо.

  Категорії перфораторних бурів

  Шнекові. Особливість цього інструменту полягає в свердлінні з мінімальним утворенням пилу та невеликим механічним навантаженням на сам перфоратор. Бури цього типу використовуються, щоб свердлити отвори великої глибини. Вони довговічні і можуть застосовуватися для роботи з будь-яким типом залізобетонних поверхонь.

  З нахилом робочої канавки. Ця категорія поділяється на дві підкатегорії із значним та невеликим нахилом робочої канавки. Вироби із значним нахилом можуть виконувати роботу на високих оборотах, що збільшує їхню продуктивність. Але паралельно з цим зростає і навантаження на електроінструмент. Вироби з невеликим нахилом призначені для малих навантажень, але відрізняються збільшеним експлуатаційним ресурсом, якщо навантаження не перевищуватиме максимально допустимого.

  Коронки. Як і у випадку свердлів для ударних дверей, перфораторні бури-коронки використовуються для того, щоб робити в бетоні великі отвори. Ріжуча пластина може бути із твердого металевого сплаву або з алмазним покриттям. Так як перфоратор продуктивніше дриля, то і вимоги до таких бур вище, адже вони зазнають більш високих навантажень.

  Бури з похилою канавкою та шнекового типу відносяться до прохідного типу. Вони допоможуть зробити глибокі отвори, але не широкі. Міцність таких виробів підвищена за рахунок закруглених країв ріжучих кромок. Коронки відносяться до проломного типу інструменту, оскільки бурять неглибокі отвори, але з великим діаметром. Це все слід враховувати при виборі бура, проаналізувавши завдання, які виконати. Незалежно від того, якому інструменту буде віддано перевагу, перед встановленням у патрон його хвостовик необхідно вмочити в мастило. Це збільшить ефективність роботи та довговічність самого електроінструменту.

  Вибираючи такі вироби, слід враховувати деякі конструктивні особливості, які впливають на якість і продуктивність роботи. Наприклад:

  самозаточувальні бури добре видаляють бетон, що розкришився;

  спіральні найефективніші при демонтажі бетонних конструкцій;

  інструмент із пологою спіральною частиною потребує великих зусиль від людини.

  Які ще нюанси варто врахувати

  Окрім бурів, завдання яких – свердлити, для перфораторів пропонують і насадки для демонтажних робіт – зубило та плоске долото. Під ударною силою перфоратора вони можуть легко руйнувати бетонну поверхню за типом відбійного молотка. Це досить вагома перевага перфоратора над ударним дрилем, який не наділений такими функціями.

  Дриль має тільки два режими: свердління та ударне свердління. У перфоратора, крім них, є ще й режим відбійного молотка. Хвостовик таких бурів теж необхідно вмочувати в мастило щоразу, коли вони вставляються в затискний пристрій. Чим потужніший перфаратор, тим вищою буде ударна сила та рівень вібрації. Отже, при використанні професійного інструменту та високоякісного бура робота буде виконуватися швидко, але робити її буде не настільки комфортно, як зі спеціалізованим ударним дрилем.

  То в чому ж відмінність?

  Хороший перфоратор істотно дорожчий за ударний дриль. Тому варто правильно визначитися із завданнями, для яких потрібний інструмент такого типу.

  Перфоратор незамінний для виконання роботи на професійному рівні, тому що він потужніший і функціональніший.

  Електричний дриль з ударною функцією не може забезпечити продуктивність на рівні перфоратора. Тому й вартість такого інструменту нижча.

  Звідси можна зробити висновки, якщо інструмент необхідний, щоб робити неглибокі отвори маленької глибини в бетонних стінах, цеглині або шлакоблоку, можна заощадити, купивши ударний дриль і набір свердел з побєдітовими ріжучими пластинами. Можна додатково придбати корончасте свердло, якщо потрібно робити широкі отвори в бетоні низької щільності.

  Для виконання більш складних завдань та роботи з конструкціями із залізобетону, що відрізняються підвищеною щільністю (несучі стіни та опори) краще використовувати перфоратор. Набір бурів до нього обійдеться дорожче, ніж набір свердел до дриля, але й ефективність роботи таким інструментом набагато вища. Люди, які часто користуються подібним інструментом, мають дриль і перфоратор, використовуючи їх по черговості залежно від складності завдання. Це можна пояснити тим, що перфоратором не зручно робити отвори діаметром 4-5 міліметрів. Тому купівля обох інструментів з наборами свердл та бурів до них дозволить завжди бути готовим до будь-яких робіт, пов'язаних із залізобетонними конструкціями.