• График работы
 • Пн.-Пт.: 9:00-18:00
 • Каталог товаров

  Посібник з вибору струбцин та затискачів

  Струбцины використовуються у столярній справі, щоб зафіксувати дерев'яні елементи при складанні виробів. Наприклад, при склеюванні дерев'яних деталей фрагменти повинні щільно притискатися один до одного протягом доби. За допомогою струбцин можна надійно зафіксувати їх, щільно притиснувши один до одного. Також струбцини будуть корисними тоді, коли інструменти або пристрої необхідно зафіксувати на робочій поверхні. Конструкція таких пристроїв досить проста, тому що включає всього два елементи: несучу раму і затискний елемент, що вважається рухомою частиною пристосування. Переміщаючи затискач, можна регулювати необхідну відстань між губками струбцини. Що стосується затискного пристрою в рухомій частині, воно може бути виконане у вигляді гвинта з різьбленням або притискного важеля. Обидва варіанти притискають рухому частину та дозволяють відрегулювати ступінь притискання.

  Критерії вибору струбцин

  Незважаючи на простий принцип роботи, у продажу представлені струбцини з конструктивними відмінностями, що іноді ускладнює вибір. Важко визначити ефективність кожного типу струбцини, не працюючи із нею. Щоб ви не помилилися з покупкою, ми допоможемо розібратися з типами струбцин, їх перевагами та технічними можливостями.

  G-подібна конструкція

  В основі такого виробу лежить скоба, виготовлена методом лиття або кування. Вона має притискний рухомий гвинт для фіксації. Переваги G-подібної конструкції полягають у наступному:

  • невелика вага;
  • зручність в експлуатації;

  • губки без люфтів;

  • велике зусилля притиску.

  Застосовуються в основному для склеювання дерев'яних деталей, де потрібно докладати однакове зусилля по всій поверхні елементів, що притискаються.

  Посібник з вибору струбцин та затискачів - Инсел

  Струбцина F-подібна (гвинтова)

  Конструкція має направляючу шину з прикріпленими на ній двома губками. Скоба, що виконує роль рухомого елемента, оснащена гвинтом для регулювання довжини захвату та запобігання зменшенню сили притиску. Губки мають накладки, що виконують захист поверхонь, що притискаються. З переваг такої конструкції слід відзначити її універсальність, тому що регульований захват дозволяє зафіксувати деталі великої товщини. З недоліків варто виділити необхідність працювати зі струбциною двома руками.

  Посібник з вибору струбцин та затискачів - Инсел

  Швидкозатискна конструкція

  Такі струбцини дозволяють швидко притиснути деталі одна до одної, використовуючи лише одну руку. Конструкція має дві губки, виготовлені із пластику та металевої шини. Для притискання рухомої частини конструкції передбачений спеціальний важіль. З переваг слід відзначити зручність експлуатації та гарне притискне зусилля навіть у невеликих струбцин. Працюючи зі струбциною однією рукою, іншою можна тримати деталі, що притискаються. Тому вони використовуються для виконання всіх видів столярних робіт. До недоліків можна віднести той факт, що якісні швидкозатискні струбцини коштують досить дорого.

  Посібник з вибору струбцин та затискачів - Инсел

  Затискач або прищіпка

  Конструкція не дозволяє регулювати затискне зусилля, оскільки працює за принципом прищіпки. Отже, у ній є потужна пружина, здатна забезпечити надійну фіксацію деталей. Така проста конструкція має багато переваг:

  • невелика вага та простота експлуатації;

  • низька вартість;

  • гарне затискне зусилля;

  • підходять для фіксації дрібних деталей.

  Такі затискачі можна віднести до універсальних виробів, які використовуються для фіксації деталей різних габаритів. Недолік у конструкції лише один, і полягає він у малій глибині захвату.

  Посібник з вибору струбцин та затискачів - Инсел

  Кутові струбцини

  Виріб включає корпус та притиски гвинтового типу, оснащені підтискними п'ятами. Особливість такої конструкції полягає у можливості зафіксувати заготівлю під кутом 90 градусів. Недоліком є обмеження під час роботи з деталями, що мають великі габарити. Цей тип використовується для того, щоб закріпити деталі під прямим кутом, що робить роботу з ними зручнішою.

  Посібник з вибору струбцин та затискачів - Инсел

  Якій конструкції віддати перевагу

  Вибираючи струбцину, слід віддавати переваги виробам із високою міцністю конструкції та надійністю роботи. Тому не рекомендується купувати дешеві струбцини. При виборі таких виробів головне переконатись у хорошому притиску губок. Всі рухомі частини конструкції, включаючи гвинти, важелі і різьблення, повинні бути без сколів і тріщин. Губки струбцини обов'язково повинні мати пластикові, прогумовані або гумові накладки, щоб не пошкодити поверхню деталей, що фіксуються.

  Щодо технічних критеріїв, то при покупці слід звернути увагу на робочий хід обраної струбцини. Залежно від розмірів струбцини, він може коливатися до 1250 міліметрів. Якщо вам необхідно працювати з невеликими деталями, рекомендуються пристрої з маленьким запасом ходу, тому що вони мають менші габарити, а тому зручніше працювати з ними. Достатньо знати всі вищезгадані критерії, щоб вибрати оптимальну струбцину в залежності від завдань, які їй потрібно виконувати.